Профорієнтація

Вибір професії є важливим кроком у доросле життя, від якого значною мірою залежить майбутнє людини. Обираючи свій професійний життєвий шлях, потрібно розібратися у величезній різноманітності сучасних професій, зрозуміти їх зміст і реально оцінити свої можливості, здібності та інтереси.

Дуже часто на запитання : «Ким ти хочеш бути у майбутньому» ми чуємо відповідь підлітків  : «Я не знаю», «Мені нічого не подобається», «Я себе не бачу у жодній із професій». В таких випадках батьки самі вирішують та обирають  вуз і  спеціальність , або підліток навмання обирає свою майбутню професію . Наприклад: через опитування на різних форумах,  або тому що саме на ту спеціальність йде вчитися подружка або друг і багато інших причин.

«Як допомогти дитині в виборі майбутньої професії?»

Тест на профорієнтацію допоможе зробити цей складний і відповідальний вибір. Тестування дає можливість визначити сильні сторони підлітка, цікаві для нього професійні сфери, мотиви та стратегії навчання, а також вміння вирішувати складні питання.

У світі близько 75% людей ставляться до своєї  роботи або негативно, або нейтрально. Їм свого часу не вистачило теста на профорієнтацію.

Біля 60% сьогоднішніх школярів, згідно з прогнозами фахівців, працюватимуть за спеціальностями, які поки що не існують. Завдання шкіл – підготувати дві третини учнів до вибору того, чого немає. Велика кількість професій сьогодні створюється на перетині різних сфер діяльності. Дитина, яка буде компетентна одразу в декількох областях, буде набагато більш конкурентоспроможною.

До вашої уваги перелік онлайн-тестів з профорієнтації:

Профорієнтаційна анкета

Містить 27 запитань. Націлена на визначення особливостей твоєї праці: ти орієнтуєшся на себе, команду чи результат.

«Що підходить саме тобі?»

Містить 20 запитань. Вони орієнтовані на визначення того, що підлітку дається найпростіше, до чого є найбільша схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.

Опитувальник професійних нахилів

Тест допомагає виявити нахили до того чи іншого виду професійної діяльності,  за тематичними напрямками: мистецтво, техніка, робота з людьми, розумова та фізична праця. Опитувальник містить 24 запитання, на які ти відповіси протягом 15 хвилин.

Тест на визначення професійного типу особистості

Допоможе визначити, яка спеціальність підходить найбільше.    Складений на основі тестів Голланда та Йовайші. Містить 30 запитань.

Карта інтересів

Це модифікована методика радянського педагога Голомштока. Він визначив 23 основні професійні сфери та об’єднав їх у групи: медицина, мистецтво, педагогіка, військова справа та інші. Особливість методики: виявлення схильності до певних галузей знань. Тест містить 96 легких запитань (приблизно 15 хвилин часу).

Тест Голланда

Голланд розробив тест із 240 запитань. Відповіді на них допомагають визначити власний тип особистості та рекомендують професії, бажані для цього типу. Проходження тесту триває в середньому 25 хвилин.